Soo
Soo (2022)
Põnevik, Romantika
Alla 12. a mittesoovitatav
Pikkus: 
1t 24min
Eesti keeles
Vene- ja ingliskeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
18.02.2022
Alla 12. a mittesoovitatavEesti keelesEstonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: 
Ergo Kuld
Osades:
Franz Malmsten
Hanna-Ly Aavik
Liis Lass
Grete Kuld
Levitaja: 
Estonian Theatrical Distribution OÜ

Oskar Lutsu samanimelisel jutustusel põhinev mängufilm "Soo" on põnevusest pakatav armastusfilm, mis viib meid 1917. aastasse, kui Euroopas möllas Esimene Maailmasõda ja Eesti idapiiri taga lahvatas revolutsioon. Noor kunstnik Toomas Haava (Franz Malmsten) tuleb Pariisist tagasi venna sootallu ja mässib ennast tahtmatult konflikti vägivaldse ja hirmsa Madjakuga, kes ahistab kohalikku tütarlast Hildat (Hanna-Ly Aavik). Kaunist ja salapärast tüdrukut hüütakse Metskassiks ning edevaloomuline Toomas avastab ennast järsku keset trillerlikku võitlust armastuse eest, mille panuseks on ei vähem ega rohkem kui tema enda elu.

Kokkupõrkes kohaliku jõhkardiga lööb välja Toomase vastuoluline loomus ja tal tuleb nüüd korraga võidelda nii "sookolli" kui ka iseenda sees kasvava ebakindlusega.

See on ajastufilm ühest maailma-ajaloo murrangulisest hetkest, milles põimub omapärase atmosfääriga põnevuslugu niisama kaasahaarava armastuslooga. Loomulikult ei puudu filmist ka Lutsu teostele omane huumor ja värvikad kõrvaltegelased. Filmi võttepaigad asuvad keset ainulaadset ja lummavat Eesti soomaastikku.

Romantilise põneviku “Soo” peategelasi kehastavad Franz Malmsten ja Hanna-Ly Aavik. Lisaks neile teevad kaasa Liis Lass, Grete Kuld (Klein), Märten Matsu, Indrek Taalmaa, Epp Eespäev, Toomas Suuman, Helgur Rosenthal ja Martin Kork.

Filmimuusika Mick Pedaja.

Filmi kunstnikuks on Annika Lindemann

Rekvisiitorid Toomas Zupping ja Alex Klein

Samade tegijate eelmine film “Talve” tõi Eestis kinodesse enam kui 150 000 vaatajat.

Režissöör: Ergo Kuld

Stsenarist: Martin Algus

Produtsent: Kristian Taska, Tanel Tatter, Veiko Esken

Tootjad: Taska Film, Kassikuld, Apollo Film Productions