Raya ja viimane lohe
Raya and the Last Dragon (2021)
Animatsioon, Fantaasia, Kogupere, Komöödia, Märul, Seiklus
Perefilm
Pikkus: 
1t 54min
Eesti keeles
Ilma subtiitriteta
Kinos alates: 
11.06.2021
PerefilmEesti keelesEstonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: 
Don Hall
Carlos López Estrada
Levitaja: 
Estonian Theatrical Distribution OÜ

Oli kord maagiline fantaasiamaa nimega Kumandra, kus inimesed ja lohed elasid rahumeelselt külg külje kõrval. Kui kuri jõud ähvardas maa neelata, ohverdasid lohed end, et inimkond päästa. Nüüd, viissada aastat hiljem, on see kurjus tagasi. Kogu lootus lasub kartmatul sõdalasel Rayal, et ta leiaks üles legendaarse viimase lohe, et ühendada killustunud maa ning selle hõimud. Oma teekonnal saab Raya aga aru, et maailma päästmiseks ei piisa ainult lohest – selleks on vaja ka koostööd.

Disney animastuudio 62. täispikk film „Raya ja viimane lohe“ on fantaasiaküllane seiklus, mille lavastajateks Don Hall („Vaiana“, „6 kangelast“) ja Carlos López Estrada (ulmeseriaal „Leegion“).

Tegelased räägivad eesti keeles. Oma hääle andsid Doris Tislar, Elina Reinold, Maiken Pius, Lennart Võigemast, Stella Hatsukov, Indrek Ojari, Lauri Saatpalu, Maiken Pius, Merle Palmiste, Maarius Pärn, Monika Tuvi, Madis Milling, Maria Klenskaja ja teised.

Tähelepanu! Filmi ees linastub ka järjekordne Pixari animatsioonistuudio lühifilm "Nagu me kord olime" (Us Again).

Filmi pikkus on 1 tund ja 47 minutit, lühifilmi pikkus on 7 minutit. Kokku on seansi pikkuseks seega 1 tund ja 54 minutit.