Langenud lehed
Kuolleet lehdet (2023)
Draama, Komöödia
Alla 12. a keelatud
Pikkus: 
1t 21min
Soome keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
26.11.2023
Alla 12. a keelatud4KFILMSTOP Inspiration
Lavastaja: 
Aki Kaurismäki
Osades:
Martti Suosalo
Alma Pöysti
Jussi Vatanen
Levitaja: 
FILMSTOP Inspiration

Kaks üksikut inimest Helsingi linnas – Ansa (Alma Pöysti) ja Holappa (Jussi Vatanen) – jäävad üheaegselt ilma oma mõttetutest töökohtadest. Tulevik paistab tume, kuid nende juhukohtumine karaokebaaris annab mõlemale õhkõrna lootuse, et nende elus võib midagi ka hakata hästi minema. Teekond armastuseni on aga käänuline ja takistusi täis.

See võib kõlada nagu ühe lääge romantilise draama kirjeldus, aga Aki Kaurismäe filtri läbi on see üks vaimustavalt vaimukas, aga kuni skeletini lihtne lugu inimeseks olemise olulisusest ka kõige keerulisemates olukordades.

„Langenud lehed“ on Kaurismäe tagasipöördumine ta 1980ndate aastate nn. töölistriloogia juurde, mida iseloomustab just lugude ja inimeste lihtsus, aga stilistiliselt on Kaurismäe maailm siin veelgi enam paigas: dekoratiivsed-teaterlikud võttekohad, summutatud, aga värvirohke koloriit, ja rohkem koomilisi dialoogikilde kui kunagi varem. Aki Kaurismäki on tagasi täielikus tippvormis.

„Langenud lehed“ esilinastus tänavuse Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis ja võitis ka Žürii auhinna (Prix de jury). Lisaks läks iga-aastane mitteametlik parima koerrolli preemia neljajalgsele näitlejale Almale.

Aki Kaurismäki „Langenud lehed“ kandideerib kokku viiele Euroopa Filmiakadeemia auhinnale ja on LUXi publikuauhinna nominent.