Kurepoeg Rihhard 2
Richard the Stork and the Mystery of the Great Jewel (2023)
Animatsioon, Fantaasia, Kogupere, Seiklus
Perefilm
Pikkus: 
1t 24min
Eesti keeles
Ilma subtiitriteta
Kinos alates: 
05.01.2024
PerefilmEesti keelesGarsu pasaulio irasai
Lavastaja: 
Benjamin Quabeck
Mette Tange
Levitaja: 
Garsu pasaulio irasai

Alates 5. Jaanuarist jõuab kinodesse lõbus jätkulugu julgest ja kindlameelsest varblasest Rihhardist, kel on suured eesmärgid ja veelgi suuremad unistused. Lõbusas animeeritud koguperefilmis “Kurepoeg Rihhard 2″ avanevad teie ees tõelised seiklused ja keerukad väljakutsed.

Varblane Rihhard on lõplikult valmis, saamaks teejuhiks! Ta teab täpselt, kuidas talvitunud kureparvele üle Aafrika liivakõrbe, tohutute ookeanide ja ohtlike väinade koduteed näidata. Jääb üle vaid eksam sooritada – praktikandi test, et saada kureparve juhiks. See ei tohiks olla keeruline, sest Rihhard on eriline varblane, kes kasvas üles kurgedega ja on juba ammu omandanud kõik lendamise peensused. Sellest pole midagi, et ta on väike – ta on hingelt tõeline kurg!

Kahjuks ei lähe kõik nii, nagu Rihhard unistas. Suur Kurgede Nõukogu tegi oma otsuse. Nimelt saab juhi koha Rihhardi vend – laisk kurg Max. Rihhard seda ei oodanud. Solvununa lahkub ta kureparvest ja lendab teadmata suunas. Rihhardi parimad sõbrad – papagoi Kiki ja öökull Olga lähevad samuti temaga.

Lennates üle Aafrika kõrbe satub kartmatu Rihhard hätta. Juhuslikult saab ta röövlitest varblastekamba liikmeks. Neid juhib võitlushimuline varblane Samia. Varblased varastavad turumüüjatelt säravaid vääriskive ja annavad need kurjale lindude valitsejale paabulinnule Zamanole ja tema jüngritele, inetutele marabudele Bibile ja Bubole. Ainult siis, kui varblased leiavad hiiglasliku vääriskivi, annab Zamaan kõigile varblastele vabaduse, kuid võib-olla ka mitte!

Et aidata lindudel vabaks saada, peab julge Rihhard palju õppima ja omandama uusi oskusi. See ei saa olema lihtne, kuid koos oma parimate sõpradega võib ta ületada ka kõige raskemad takistused.