Asterix ja Obelix: Keskkuningriik
Astérix & Obélix: L'Empire du Milieu (2023)
Kogupere, Komöödia, Seiklus
Perefilm
Pikkus: 
1t 52min
Eesti keeles
Ilma subtiitriteta
Kinos alates: 
10.03.2023
PerefilmEesti keeles4KACME Film OÜ
Lavastaja: 
Guillaume Canet
Osades:
Guillaume Canet
Gilles Lellouche
Vincent Cassel
Levitaja: 
ACME Film OÜ

On aasta 50 e.m.a. Reeturist printsi korraldatud riigipöörde tagajärjel on Hiina keisrinna vangi võetud. Keisrinna ainus tütar põgeneb koos Foiniikia kaupmehe ja oma truu ihukaitsjaga Galliasse, et paluda abi kahelt vapralt võitlejalt Asterixilt ja Obelixilt, kellel on võlujoogi abil saadud supervõimed. Meie lahutamatud kangelased nõustuvad hea meelega printsessile appi minema, et ta ema päästa ja riik vabastada. Sellega algab vägev seiklusi täis teekond Hiina suunas. Aga Caesar oma võimsa armeega on uute vallutuste janus samuti teel Keskkuningriigi poole…

Seiklusliku kogupere animafilmi eestikeelses versioonis andsid filmitegelastele oma hääle Toomas Krall (Asterix), Kalle Sepp (Obelix), Marko Matvere (Julius Caesar), Tiit Sukk (Likviidis), Tõnu Oja (Panoramix), Tarvo Krall (Majestix), Kristiine Truu (Kleopatra), Merit Männiste (Mai Ku), Tarmo Hints (Biopix) jt.

Tõlkija Robin Koljak. Helirežii Oleg Davidovich, dublaažiprodutsent Andrus Kasesalu. Dubleeritud Industrial Productions stuudios.