Alcarras
Alcarràs (2022)
Draama, Seiklus
Alla 12. a keelatud
Pikkus: 
2t 00min
Inglise ja hispaania keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
28.01.2023
Alla 12. a keelatudBerliini filmifestivali Kuldkaru võitjaBestFilm.eu OÜ
Lavastaja: 
Carla Simón
Osades:
Jordi Pujol Dolcet
Anna Otin
Xènia Roset
Levitaja: 
BestFilm.eu OÜ

Kataloonia külakeses elab perekond Solé, kes on mitmendat põlvkonda virsikukasvatajad. Nende tänavune saak võib aga jääda viimaseks, kuna maa omanik señor Pinyol sureb ning tema poeg otsustab maa ära müüa. Plaan on seal alustada päikeseenergia äri, mis ähvardab asendada virsikupuud päikesepaneelidega. Sellega eirab pärija oma isa ja Solé vanaisa vahelist ammust suulist kokkulepet, millega lubati Solé perekonnal maad kasutada. Kirjalikku lepingut aga pole ning nüüd püüab perekond meeleheitlikult leida viisi, kuidas maad, mis neid elatab, säilitada.

Carla Simón kujutab ehedalt Hispaania põllumajanduskriisi läbi ühe perekonna, kes on jäänud paratamatult tehnoloogilistele uuendustele jalgu.

Filmis mängivad mitte-professionaalsed näitlejad, kelle on töö on niivõrd ehe ja jahmatavalt hea. Äramärkimist väärt on ka lummavad kaadrid ja linaloo poeetiline tempo.

Film võitis 2022. a Berliini filmifestivalil Kuldkaru, olles esimene katalooniakeelne film, mis on selle saavutanud ning on valitud Hispaaniat esindama võõrkeelse Oscari kandidaadina.