Viimased
Viimased (2020)
Draama, Komöödia, Krimi
Alla 12. a keelatud
Pikkus: 
1t 57min
Soome keeles
Eestikeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
10.10.2020
Alla 12. a keelatudHomeless Bob Productions
Lavastaja: 
Veiko Õunpuu
Osades:
Pääru Oja
Laura Birn
Tommi Korpela
Levitaja: 
Homeless Bob Productions

"Viimased" on põhjamaine vestern, mille tegevus toimub metsikus Lapimaa tundras. Filmi peategelane on noor kaevur Rupi, kes loodab tundrat õõnestades piisavalt raha kokku kühveldada, et kaevandusküla hingemattev tolm igaveseks jalgelt raputada. Aga töö kaevanduses on seiskunud, sest Rupi põdrakasvatajast isa keeldub oma maid müümast. Kõigele lisaks on manipulatiivne kaevandusboss, hüüdnimega Kalastaja, hakanud silma viskama Rupi sõbra naisele, kellesse ka Rupi on salaja armunud. Nüüd, kui elu kaevanduskülas muutub iga hetkega üha enam varisemisohtlikuks, peab Rupi otsustama, kuhu ja kellele ta kuulub. Kas isakodu ürgsele tundrale või isiklike huvide külmale maale?

Režissöör Veiko Õunpuu värskeim linateos “Viimased” on Eesti, Soome ja Hollandi koostöös valminud mängufilm, milles teevad kaasa mitmed armastatud Eesti ja Soome näitlejad. Filmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Soome Filmi Instituut, YLE, Hollandi Filmifond, Euroopa kaastootmisfond Eurimage ning Creative Europe MEDIA.

Osades: Pääru Oja, Laura Birn, Tommi Korpela, Taavi Eelmaa, Juhan Ulfsak, Indrek Spungin, Elmer Bäck, Samuli Edelmann, Sulevi Peltola, Emmi Parviainen, Jarkko Lahti jpt.
Režissöör: Veiko Õunpuu
Stsenaristid: Heikki Huttu-Hiltunen, Eero Tammi ja Veiko Õunpuu
Operaator: Sten-Johan Lill
Helilooja: Sven Grünberg
Kunstnik: Otso Linnalaakso
Kostüümikunstnik: Jaanus Vahtra
Grimmikunstnik: Kaire Hendrikson
Monteerijad: Wouter van Luijn ja Xander Nijsten
Helirežissöör: Mark Glynne
Produtsent: Kartin Kissa
Kaasprodutsendid: Mark Lwoff, Misha Jaari ja Ellen Havenith
Tootjad: Homeless Bob (Eesti), Bufo (Soome), PRPL (Holland)