Vee peal
Vee peal (2021)
Draama, Komöödia
Alla 12. a mittesoovitatav
Pikkus: 
1t 46min
Eesti keeles
Vene- ja ingliskeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
10.09.2021
Alla 12. a mittesoovitatavEesti keelesEstonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: 
Peeter Simm
Osades:
Rasmus Ermel
Aarne Soro
Guido Kangur
Marko Matvere
Levitaja: 
Estonian Theatrical Distribution OÜ

N 16. septembri kell 19:15 linastuse järgselt toimub kokkusaamine filmi tegijatega. Kohal on Peeter Simm ja Olavi Ruitlane.

NB! 26. augustist peavad kino külastamiseks COVID tõendi esitama kõik vähemalt 18-aastased külastajad.

Terava huumoriga vürtsitatud pilk varateismelise poisi ellu, taustaks kaheksakümnendate alguse Võru kurbnaljakas õhkkond, kus probleemide eest pole põgeneda mujale kui Tamula järvele kala püüdma.

Andres (Rasmus Ermel) on poiss, kelle elus näib olevat probleeme ja muresid küllaga – ema on hüpanud Rootsi, isa omakorda kadunud Venemaa avarustesse, koolis on asjad pilla-palla ja teda kasvatav vanaisa on aga vahel liigagi varmas rihma järele haarama. See kõik on aga kukepea elu esimese armumise kõrval. Kuidas olla, mida teha, mida õigel hetkel öelda? Ja millal on see õige hetk? Kui endal neid teadmisi napib, siis tuleb „hüva nõu“ saamiseks pöörduda inimeste poole, kes käepärast võtta. Õnnetuseks ei taha tagasihoidlik Kolla kuulda millestki peale kalastamise ja ka äsja vanglast vabanenud Valter (Marko Matvere) ei pruugi olla see kõige õigem armuasjade ekspert...

Osades Rasmus Ermel, Aurora Künnapas, Kalju Orro, Maria Klenskaja, Evelin Võigemast, Aarne Soro, Hilje Murel, Indrek Taalmaa, Anne Reemann, Terje Pennie, Guido Kangur ja Marko Matvere. Filmi lavastajaks on Peeter Simm („Arabella, mereröövli tütar“, „Georg“). Film põhineb Olavi Ruitlase 2015. aastal ilmunud samanimelisel, mitmeid kirjanduspreemiaid pälvinud menuromaanil.