Tõotatud maa
Bastarden (2023)
Ajalugu, Biograafia, Draama
Alla 12. a keelatud
Pikkus: 
2t 07min
Taani keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
05.01.2024
Alla 12. a keelatudEstinfilm OÜ
Lavastaja: 
Nikolaj Arcel
Osades:
Mads Mikkelsen
Amanda Collin
Gustav Lindh
Levitaja: 
Estinfilm OÜ

"Tõotatud maa" esindab 2024. aasta Oscaritel parima võõrkeelse filmi kategoorias Taanit ja on valitud 15 parima filmi hulka. 2023. aasta Euroopa filmiauhindadel võitis film parima meesosatäitja (Mads Mikkelsen), parima operaatoritöö (Rasmus Videbæk) ja parim kostüümidisaini (Kicki Ilander) tiitli.

Aastal 1755 asub vaesunud kapten Ludvig Kahlen vallutama karmi ja asustamata Taani nõmme-ala näiliselt võimatul eesmärgil - ehitada koloonia kuninga nimel. Vastutasuks saab ta endale väga soovitud kuningliku nime. Kuid selle piirkonna ainuvalitseja, halastamatu Frederik de Schinkel, usub, et see maa kuulub talle. Kui de Schinkel saab teada, et teenija Ann Barbara ja tema teenistujast abikaasa on põgenenud varjupaika Kahleni juurde, vannub privileegidele pretendeeriv ja pahatahtlik valitseja kättemaksu ning teeb kõik endast oleneva, et kapten sealt minema ajada. Kahlen ei lase end hirmutada ja võtab vastu ebavõrdse võitluse - riskides mitte ainult oma eluga, vaid ka ümberkaudsete võõraste peredega.

"Tõotatud maa" on haarav lugu nõmme-ala vallutamisest, uhkest ja kompromissitust mehest ning naisest, kes saavad tema liitlasteks võitluses kurjuse, surma ja hukatuse vastu.