Suvitajad
Suvitajad (2023)
Komöödia
Lubatud kõigile
Pikkus: 
1t 20min
Eesti keeles
Vene- ja ingliskeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
17.02.2023
Lubatud kõigileEesti keelesEstonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: 
Ergo Kuld
Osades:
Pääru Oja
Ago Anderson
Kaire Vilgats
Meelis Rämmeld
Levitaja: 
Estonian Theatrical Distribution OÜ

“Suvitajad” on ehedat kirge ja nakatavat nalja täis suvine komöödia, mis põhineb Juhan Smuuli samanimelisel jutustusel. Film valmib armastatud kirjaniku sajandaks sünniaastapäevaks ning on ühtlasi ka austusavaldus kunagisele kultuskomöödiale “Siin me oleme”, mis vändati sama algmaterjali põhjal. Imekauni Muhumaa rüpes rulluv legendaarne lugu on toodud julgelt tänapäeva, sest Smuuli terane nägemus vastandlikest inimtüüpidest on ajatu.

Kalur Ärni on otsustanud nigela kalasaagi tõttu jaaniajaks suvitajad võtta. Plaan pole ju paha, kuid tema kaunisse Muhumaa tallu saabuvad ülimalt tülikad külalised: proua Sohvia, tema abikaasa Johan, nende poeg Juunior ja Sohvia kaunitarist õde Erna koos oma ärimehest kavaleri Ivoga. Juba esimesest pilgust on selge, et Ärnil ja tema naisel Lainel läheb selle seltskonnaga väga raskeks. Pealinnast saabunud suvitajad pakatavad tähtsusest ja nõuavad erikohtlemist, samas on nende klantsi pealispinna all piinlikke saladusi, mis tüli käigus avanema hakkavad. Linnarahva jagelustesse tõmmatud maarahvas avastab nüüd ka oma elus üllatavaid kitsaskohti. Lugu muutub veelgi keerulisemaks, kui pererahva tütre ja suvitajate poja vahel hakkavad liikuma romantilised hoovused. Naljakate segaduste ja intriigide saatel minnakse vastu jaaniööle ning koos võimsa lõkkega sütivad peoplatsil ka viimseni pingule timmitud kired.

Komöödia “Suvitajad” on “Talve”, “Soo” ja “Jahihooaja” taga seisva meeskonna kõige värskem linateos.

Osades: Kaire Vilgats, Meelis Rämmeld, Pääru Oja, Ago Anderson, Maarja Jakobson, Kristel Elling, Lauri Nebel, Adele Taska, Robert Klein jt.

„Suvitajad“ valmimist toetavad Postimees, Kanal 2, Apollo TV, Saarte Filmifond, Liviko, Alexela, Autoforte, DHL, Hartwall, Rannarootsi, Valio, Karja Pagar, Baron Rosen, Motohobi, Oitme Puhkemaja ja Sassimaja.

Režissöör: Ergo Kuld
Stsenarist: Martin Algus
Produtsendid: Kristian Taska, Tanel Tatter, Veiko Esken
Tootjad: Taska Film, Kassikuld, Apollo Film Productions
Levitaja: Hea Film – Timo Diener ja Lauri Kaare