Suitsiidisalk: uus missioon
The Suicide Squad (2021)
Komöödia, Märul, Seiklus, Ulme
Alla 14. a keelatud
Pikkus: 
2t 12min
Inglise keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
06.08.2021
Alla 14. a keelatud4KACME Film OÜ
Lavastaja: 
James Gunn
Osades:
Margot Robbie
Idris Elba
John Cena
Levitaja: 
ACME Film OÜ

Lavastaja ja stsenaristi James Gunni ja Warner Bros. Picturesi superkangelaste märuliseikluses “Suitsiidisalk: uus missioon” saab näha DC koomiksite kõige pöörasemaid pahalasi.

Tere tulemast põrgusse ehk Belle Reve’i, USA suurima suremusega vanglasse. Sinna on vangistatud jubedaimad superpahalased, kes on sealt pääsemiseks kõigeks valmis. Nad on isegi nõus liituma ülisalajase ja kahtlase X-rühmaga. Sinna kogutakse kokku kurjategijad, kelle seas on Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin ja kõigi lemmik psühhopaat Harley Quinn. Neile antakse relvad ja nad saadetakse vaenlastest kubisevale kaugele Corto Maltese saarele. Salka ootab otsimis- ja hävitusmissioon džunglis, mis on täis omakaitseväelasi ja geriljavägesid. Neid kamandab kohapeal vaid kolonel Rick Flag ja infot saavad nad Amanda Walleri valitsuse tehnikutelt, kes jälgivad igat nende liigutust. Nagu ikka, toob esimene viga surma (vastaste, tiimikaaslaste või Walleri käe läbi). Kui panuseid tuleks teha, siis oleks nutikas nende kõigi vastu panustada.

Filmis astuvad üles Margot Robbie (“Röövlinnud”, “Pommuudis”), Idris Elba (“Tasujad: igaviku sõda”), John Cena (tulevane HBO Maxi sari “Peacemaker”, “Bumblebee”), Joel Kinnaman (“Suitsiidisalk”), Jai Courtney (“Lahkulööja” filmid), Peter Capaldi (“Z maailmasõda”, BBC sari “Doctor Who”), David Dastmalchian (tulevane “Düün”, “Sipelgamees ja Vapsik”), Daniela Melchior (“Parque Mayer”), Michael Rooker (“Galaktika valvurite” filmid), Alice Braga (“Elüüsium”), Pete Davidson (“The King of Staten Island”, telesaade “Saturday Night Live”), Joaquín Cosio (“Ämblikmees: uus universum”, telesari “Narcos: Mexico”), Juan Diego Botto (“The Europeans”), Storm Reid (“Nähtamatu mees”, “Ajalõhe”, “Euphoria”), Nathan Fillion (“Galaktika valvurid”, telesari “The Rookie”), Steve Agee (“Brightburn”, “Galaktika valvurid Vol. 2”), Sean Gunn (“Galaktika valvurite” filmid, “Tasujate” filmid), Mayling Ng (“Wonder Woman”), Flula Borg (“Ralf lõhub interneti”), Jennifer Holland (“Brightburn”, tulevane HBO Maxi sari “Peacemaker”), Tinashe Kajese (telesarjad “Valor,” “The Inspectors”), Sylvester Stallone (“Rocky”, “Rambo” ja “Palgasõdurite” filmid) ja Viola Davis (“Ma Rainey’s Black Bottom”, “Suitsiidisalk”).

Filmi lavastaja Gunn (“Galaktika valvurite” filmid) kirjutas ka DC tegelaskujudel põhineva stsenaariumi. Produtsendid on Charles Roven ja Peter Safran ning tegevprodutsendid on Zack Snyder, Deborah Snyder, Walter Hamada, Chantal Nong Vo, Nikolas Korda ja Richard Suckle.

Gunni loomingulise meeskonna moodustasid operaator Henry Braham (“Galaktika valvurid Vol. 2”), kunstnik Beth Mickle (“Kapten Marvel”), monteerijad Fred Raskin (“Galaktika valvurid Vol. 2”, “Ükskord Hollywoodis”) ja Christian Wagner (“Kiirete ja vihaste” filmid) ning Oscarile kandideerinud kostüümikunstnik Judianna Makovsky (“Galaktika valvurid Vol 2”, “Tasujad: lõppmäng”, “Harry Potter ja tarkade kivi”). Helilooja on John Murphy (“Kick-Ass: uus superkangelane).

Warner Bros. Picturesi, An Atlas Entertainment/Peter Safran Productioni ja James Gunni filmi “Suitsiidisalk” levitab üleilmselt Warner Bros. Pictures.