Siil Sonic 2
Sonic the Hedgehog 2 (2022)
Animatsioon, Kogupere, Komöödia, Märul, Seiklus, Ulme
Perefilm
Pikkus: 
2t 03min
Eesti keeles
Ilma subtiitriteta
Kinos alates: 
01.04.2022
PerefilmEesti keelesEstonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: 
Jeff Fowler
Osades:
Jim Carrey
James Marsden
Tika Sumpter
Levitaja: 
Estonian Theatrical Distribution OÜ

Maailma populaarseim sinine siil Sonic on tagasi täiesti uue taseme seikluses täiesti seninägematu pealkirjaga... SIIL SONIC 2!

Olles end mugavalt sisse seadnud Green Hillsi linnakeses, tahab Sonic tõestada, et temas on tõelise kangelase ainest. Võimalus selleks avaneb siis, kui ootamatult ilmub välja tema vana vihavaenlane Doktor Robotnik, kes ei tule paraku üksi. Tal on uus liitlane nimega Nukid ning üheskoos otsivad nad smaragdi, mille vägi suudaks hävitada terveid tsivilisatsioone. Õnneks on abiline ka Sonicul, samuti mitmuses nimega, Sabad. Selle, mis tal jääb puudu jõus ja kiiruses, teeb ta tasa oma lootusetu optimismi ja pealehakkamisega. Need kaks püüavad jõuda smaragdini enne, kui see lootusetult valedesse kätesse langeb, tormates maagilist kivi jahtides mööda maailma kiirusel, milleks vaid Sonic suuteline on.

"SIil Sonic 2" on järg 2020. aasta kassahitilie, mille aluseks Sega arvutimängude saaga.

Kõik tegelased räägivad sulaselges eesti keeles. Oma hääle andsid neile Tõnis Niinemets (Sonic), Priit Võigemast (Dr Robotnik), Jarmo Reha (Tom), Helena Lotman (Maddie), Janek Joost (Nukid), Fatme Helge Leevald (Sabad), Elina Purde, Tiit Sukk, Raimo Pass, Veikko Täär ja paljud teised. Eestikeelne versioon valmis stuudios Film Audio. Dublaažirežissöör Tiina Andreas, tõlkija Mihkel Mõisnik.