Roald Dahli ''Nõiad''
The Witches (2020)
Fantaasia, Kogupere, Komöödia, Müsteerium, Seiklus, Õudus
Alla 6. a mittesoovitatav
Pikkus: 
1t 44min
Inglise keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
30.10.2020
Alla 6. a mittesoovitatav4KACME Film OÜ
Lavastaja: 
Robert Zemeckis
Osades:
Anne Hathaway
Octavia Spencer
Stanley Tucci
Levitaja: 
ACME Film OÜ

Roald Dahli ''Nõiad” on Oscari-võitjast lavastaja Robert Zemeckise (“Forrest Gump”) fantaasiaseiklus, kus peaosades astuvad üles Oscari-võitjad Anne Hathaway (“Hüljatud”, “Oceani 8”) ja Octavia Spencer (“Koduabiline”, “Vee puudutus”), Oscarile kandideerinud Stanley Tucci (“Näljamängude” filmid, “Minu armsad luud”) ja auhinnatud komöödialegend Chris Rick. Filmis mängivad ka uustulnuk Jahzir Kadeem Bruno (telesari “Atlanta”) ja Codie-Lei Eastick.

Tänapäeva vaatajaile mõeldud Zemeckise visuaalselt uuenduslik versioon Dahli armastatud loost on musta huumoriga südamlik lugu orvuks jäänud poisist (Bruno), kes kolib 1967. aastal elama armastava vanaema (Spencer) juurde Demopolise linna Alabama maapiirkonnas. Poiss ja vanaema puutuvad kokku petlikult glamuursete, kuid läbinisti saatanlike nõidadega, seega vanaema pageb noore kangelasega luksuslikku rannakuurorti. Kahjuks satuvad nad sinna samal ajal, kui Suur Ülemnõid (Hathaway) on kõik oma alluvad kõikjalt maailmast kokku kutsunud, et oma kurje plaane ellu viia.

Roald Dahli raamatul põhineva stsenaariumi kirjutasid Guillermo Del Toro, Robert Zemeckis ja Kenya Barris (tulevane “Shaft”). Produtsendid on Zemeckis, Jack Rapke, Guillermo del Toro, Alfonso Cuaron ja Luke Kelly. Tegevprodutsendid on Michael Siegel, Gideon Simeloff, Marianne Jenkins ja Jackie Levine.

Zemeckise meeskonna moodustasid ta sagedased kaastöötajad, nende seas Oscarile kandideerinud operaator Don Burgess (“Forrest Gump”), kunstnik Gary Freeman, monteerija Jeremiah O’Driscoll ning Oscarile kandideerinud kostüümikunstnik Joanna Johnston (“Liitlased”, “Lincoln”).

ImageMoversi ja Necropia/Experanto Filmoji toodetud Roald Dahli ''Nõiad” filmiti Suurbritannias Leavesdenis Warner Brosi stuudios.