Nomaadimaa
Nomadland (2020)
Draama
Alla 12. a mittesoovitatav
Pikkus: 
1t 48min
Inglise keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
24.05.2021
Alla 12. a mittesoovitatavEstonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: 
Chloé Zhao
Osades:
Frances McDormand
David Strathairn
Linda May
Levitaja: 
Estonian Theatrical Distribution OÜ

3 OSCARI VÕITJA

- PARIM FILM

- PARIM LAVASTAJA (Chloe Zhao)

- PARIM NAISPEAOSATÄITJA (Frances McDormand)

„Nomaadimaa“ on 2020. aasta sügise festivalikarusselli üks silmatorkavamaid ning räägitumaid linateoseid, lisaks publiku ja kriitikute üksmeelsetele kiidusõnadele on film korjanud peavõidud nii Veneetsia kui ka Toronto filmifestivalidelt. Filmi stsenarist ja lavastaja Chloe Zhao on maha saanud aasta ühe erinäoliseima filmiga – jutustades meile ülimalt intiimset lugu Ameerika baby-boomerite põlvkonnast, kellest paljud kaotasid nii oma maise vara, töö, kui ka kodu pärast 2008.aasta majanduskrahhi, on Zhao pannud oma loo keskmesse planeedi ühe parima ja tituleerituima näitleja Frances McDormandi, ümbritsenud ta tegelike inimestega, kes pärast kodukaotust nomaadidena mööda maad rändavad ning lasknud ekraanimaagial sündida. Tulemuseks kurblik ja veidral kombel paeluv ood tervele põlvkonnale, kelle elu polnud ühel hetkel enam endine.

McDormand kehastab filmis Ferni, kes on kaotanud lisaks oma armastavale abikaasale ka terve oma kodulinna. Kohalikku kogukonda üleval hoidnud kaevandus suleti ja tulemuseks oli sõna otseses mõttes terve linna mahajätmine ja isegi linnaindeksi kaotamine. Nüüd liigubki Fern oma ustava furgooniga ühest linnast teise, et leida juhutöid ning lävida oma teiste saatusekaaslastega. Filmil puudub traditsiooniline süžee, tegemist on kõige ehedama oleku- ja seisundifilmiga, kuid just need reaalsed võttepaigad ja eriti reaalsed inimesed toovad omalt poolt filmi sisse orgaanilise aura, mis muudab linaloo üheks käesoleva aasta lummavaimaks vaatamiselamuseks.

Kahekordsele Oscari-võitjale Frances McDormandile („Kolm reklaamtahvlit linna ääres“) sekundeerib ühena vähestest filmis osalenud elukutselistest näitlejatest Oscari nominendist teenekas karakternäitleja David Strathairn („Head ööd ja õnn kaasa“).