Must telefon
The Black Phone (2022)
Õudus
Alla 14. a keelatud
Pikkus: 
1t 42min
Inglise keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
01.07.2022
Alla 14. a keelatudEstonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: 
Scott Derrickson
Osades:
Ethan Hawke
Jeremy Davies
James Ransone
Levitaja: 
Estonian Theatrical Distribution OÜ

13-aastane koolipoiss Finney Shaw (Mason Thames) röövitakse ühel päeval sadistliku sarimõrvari poolt, kes lukustab ta helikindlasse keldrisse, kus pole mingit mõtet appi karjuda, sest keegi ei kuule. Seinal rippuvast mustast telefonist pole ka kasu, sest selle juhe on läbi lõigatud. Seda suurem on poisi hämming, kui telefon ootamatult helisema hakkab. Finney saab aru, et helistajateks on tapja eelmised ohvrid, nende koolist viimastel kuudel kaduma läinud õpilased. Ja nad tahavad aidata, et nendega juhtunu ei juhtuks Finneyga...

Kriipiva õudusfilmiga "Must telefon" naaseb lavastaja Scott Derrickson ("Doktor Strange") enda jaoks kodusesse žanrisse looga, mida maailma juhtiva horror-stuudio Blumhouse juht Jason Blum on nimetanud üheks kõige hirmutavamaks filmiks, mille tema kunagi tootnud on.

Peaosades Ethan Hawke ("Põhjalane", "Treeningpäev") oma karjääri kõige jubedama tegelaskujuna ning uustulnuk Mason Thames oma elu esimeses filmirollis. Lavastajaks ja kaasstsenaristiks on Scott Derrickson ("Sinister", "The Exorcism of Emily Rose").