Matrix: ülestõusmine
The Matrix Resurrections (2021)
Märul, Ulme
Alla 12. a mittesoovitatav
Pikkus: 
2t 28min
Inglise keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
23.12.2021
Alla 12. a mittesoovitatav4KACME Film OÜ
Lavastaja: 
Lana Wachowski
Osades:
Keanu Reeves
Christina Ricci
Jessica Henwick
Carrie-Anne Moss
Levitaja: 
ACME Film OÜ

Visionäärist filmitegija Lana Wachowski toob ekraanidele žanrit uuendanud pöördelise filmisarja kaua oodatud neljanda filmi “Matrix: ülestõusmine”. Algsete filmide peaosalised Keanu Reeves ja Carrie-Anne Moss kehastavad taas kuulsaks mängitud tegelaskujusid Neot ja Trinityt. 

Neo elab pealtnäha tavalist elu ja tarbib nägemuste kontrolli all hoidmiseks siniseid tablette. Kuid uus Morpheus pakub talle punast tabletti, mis ta meeled taas Matrixi maailmale avavad. Aastate jooksul on Matrix ohtlikumaks muutunud ja Neo ühineb mässajate rühmaga, et uue vaenlasega võidelda.

Filmis mängivad veel Yahya Abdul-Mateen II (“Candyman,” “Aquamani” filmid) Jessica Henwick (telesari “Iron Fist,” “Star Wars: Jõud tärkab”), Jonathan Groff (“Hamilton,” telesari “Mindhunter”), Neil Patrick Harris (“Kadunud”), Priyanka Chopra Jonas (telesari “Quantico,”), Christina Ricci (telesarjad “Escaping the Madhouse: The Nellie Bly Story,” “The Lizzie Borden Chronicles”), Telma Hopkins (telesari “Dead to Me,”), Eréndira Ibarra (sarjad “Sense8,” “Ingobernable”), Toby Onwumere (telesari “Empire”), Max Riemelt (sari “Sense8”), Brian J. Smith (sarjad “Sense8,” “Treadstone”) ja Jada Pinkett Smith (“Kaitseingel on langenud”, telesari “Gotham”). 

Lana Wachowski lavastatud filmi stsenaariumi kirjutasid Wachowski, David Mitchell ja Aleksander Hemon Wachowskite loodud tegelaste põhjal. Filmi produtsendid on Grant Hill, James McTeigue ja Lana Wachowski.  Tegevprodutsendid on Garrett Grant, Terry Needham, Michael Salven, Jesse Ehrman ja Bruce Berman. 

Wachowski loomingulisesse meeskonda kuulusid sarja “Sense8” kaastöötajad: operaatorid Daniele Massaccesi ja John Toll, kunstnikud Hugh Bateup ja Peter Walpole, monteerija Joseph Jett Sally, kostüümikunstnik Lindsay Pugh, visuaalefektide koordinaator Dan Glass ning heliloojad Johnny Klimek ja Tom Tykwer. 

“Matrix: ülestõusmine” on Warner Bros. Picturesi, Village Roadshow Picturesi ja Venus Castina Productionsi film, mida levitab üleilmselt Warner Bros. Pictures.