Lühifilmide kogumik "Metsik lõuna"
Lühifilmide kogumik "Metsik lõuna" (2024)
Dokumentaal
Lubatud kõigile
Pikkus: 
2t 14min
Eesti, inglise ja vene keeles
Eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
05.05.2024
Lubatud kõigile
Lavastaja: 
Andrey Paounov
Andris Gauja
Carl Olsson
Eva Kübar
Jaan Tootsen
Maria Aua
Viesturs Kairišs
Ülo Pikkov
Levitaja: 
MTÜ Tartu Filmiselts

8 filmi, 8 režissööri, 8 lugu Lõuna-Eestist.

Lühifilmide kogumik “Metsik lõuna” esitleb kaheksat lugu Tartust ja Lõuna-Eestist, mis püüavad tabada ellujäämise kunstide nippe ja saladusi. Nimekad filmitegijad Eestist ja välismaalt toovad meieni unikaalselt pöörased lood inimestest ja kogukondadest ning neid ümbritsevast kultuurist.

Nendes lugudes kohtuvad karakatid ehk Peipsiveere mädmäksilikud autod, võluvad mittekohad Tartus, metsiku saksa naise elu vee ja elektrita, vallatu kits ja segased külapeod, Annelinna elanike erinäolised elud, mälestuslik Petseri, limaseened ja kosmoseuuringud ning muidugi ellujäämise kunstnikud tänasest päevast ja aastate tagant.

Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi raames otsisid ja leidsid Lõuna-Eesti eripärasid: Andrey Paounov (Bulgaaria), Andris Gauja (Läti), Carl Olsson (Rootsi/Taani), Eva Kübar (Eesti), Jaan Tootsen (Eesti), Maria Aua (Eesti), Viesturs Kairišs (Läti), Ülo Pikkov (Eesti).

Filmid on eesti-, inglise- ja vene keeles ning eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.

Ellujäämise Kunstide Dokprogramm kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Projekti toetavad Eesti Filmi Instituut ja SA Tartu 2024.