Kurja kutsumine 3: saatan sundis mind seda tegema
The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021)
Müsteerium, Põnevik, Õudus
Alla 12. a keelatud
Pikkus: 
1t 52min
Inglise keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
05.06.2021
Alla 12. a keelatudACME Film OÜ
Lavastaja: 
Michael Chaves
Osades:
Patrick Wilson
Vera Farmiga
Ruairi O'Connor
Levitaja: 
ACME Film OÜ

Filmis “Kurja kutsumine 3” paljastub judinaid tekitav hirmu, mõrvasid ja tundmatut kurjust täis lugu, mis šokeeris isegi kogenud tegelikke paranormaalsete juhtumite uurijaid Ed ja Lorraine Warrenit. Nende sensatsioonilisemaid juhtumeid algab noore poisi hinge päästmise katsest ja päädib ennenägematute asjadega. Esimest korda USA ajaloos rajas mõrvas kahtlustatav kaitse väitele, et temas elutses deemon.

Lorraine’i ja Ed Warrenit kehastavad taas Vera Farmiga ja Patrick Wilson ning filmi lavastas Michael Chaves (“La Llorona needus”). Filmis mängivad veel Ruairi O’Connor (Starzi sari “The Spanish Princess”), Sarah Catherine Cook (Hulu sari “Monsterland”) ja Julian Hilliard (sarjad “Penny Dreadful: City of Angels” ja “Hillsi kummitav maja”).

Filmi “Kurja kutsumine 3” produtsendid on James Wan ja Peter Safran, kelle koostööna on sündinud kõik “Kurja kutsumise” universumi filmid. Chavese lavastatud filmi stsenaariumi autor on David Leslie Johnson-McGoldrick (“Kurja kutsumine 2”, “Aquaman”), kes kirjutas Chad Hayesi ja Carey W. Hayesi loodud tegelastel põhineva loo ühes James Waniga. Tegevprodutsendid on Richard Brener, Dave Neustadter, Victoria Palmeri, Michael Clear, Judson Scott ja Michelle Morrissey.

Kaadritetaguse meeskonna moodustasid varasemaltki “Kurja kutsumise” universumisse oma panuse andnud operaator Michael Burgess, kunstnik Jennifer Spence, kostüümikunstnik Leah Butler ja helilooja Joseph Bishara. Monteerija oli “La Llorona needusega” tuntuks saanud Peter Gvozdas.

“Kurja kutsumine 3” on “Kurja kutsumise” universumi seitsmes film. Tegu on ajaloo suurima õudusfilmisarjaga, mille üleilmne kassatulu on enam kui 1,8 miljardit dollarit. Sarja moodustavad kaks esimest “Kurja kutsumise” filmi, aga ka “Annabelle”, “Annabelle: loomine”, “Nunn” ja “Annabelle tuleb koju”.

“Kurja kutsumine 3” on New Line Cinema ja An Atomic Monster/Peter Safran Productioni film, mida levitab Warner Bros. Pictures.