Keeristormid
Keeristormid
Twisters (2024)
Märul, Põnevik, Seiklus
Inglise keeles
Kinos alates: 
19.07.2024
ACME Film OÜ
Lavastaja: 
Lee Isaac Chung
Osades:
Glen Powell
Daisy Edgar-Jones
Katy O'Brian
Levitaja: 
ACME Film OÜ

“Jurassic Parki”, “Bourne’i” ja “Indiana Jonesi” filmisarjade produtsentide film “Keeristormid” on 1996. aasta kassahiti “Keeristorm” tänapäevane peatükk. Filmi lavastas “Minariga” Oscarile kandideerinud stsenarist ja lavastaja Lee Isaac Chung. Peaosades on Kuldsele Gloobusele kandideerinud Daisy Edgar-Jones (“Kus laulavad langustid”, “Normaalsed inimesed”) ja Glen Powell (“Armastan sind vihata”, “Top Gun: Maverick”), kelle tegelaskujud peavad üritama ennustada ja võimalusel ka taltsutada tornaadode tohutut väge.

Edgar-Jones mängib endist tormikütti Kate Cooperit, keda ülikooliaegne laastav kokkupuude tornaadoga kummitab ja kes nüüd ohutus New Yorgis ekraanidel tormide mustreid uurib. Ta sõber Javi (Kuldsele Gloobusele kandideerinud Anthony Ramos, “In the Heights”) meelitab ta tagasi lageda taeva alla, et katsetada uudset jälgimissüsteemi. Kate’i teed ristuvad siis võluva ja muretu sotsiaalmeedia superstaari Tyler Owensiga (Powell), kes torme ühes meeskonnaga otsib ja nende ohtlikke seiklusi postitab.

Tormihooaja keskel vallandub hirmuäratav seninägematu fenomen ning Kate, Tyler ja nende meeskonnad leiavad end keset Oklahomat tabanud torme elu eest võitlemas.

“Keeristormides” mängivad lisaks peaosalistele Brandon Perea (“Ei”), Sasha Lane (“American Honey”), Daryl McCormack (“Peaky Blinders”), Kiernan Shipka (“Chilling Adventures of Sabrina”), Nik Dodani (“Atypical”) ja Kuldse Gloobuse võitja Maura Tierney (“Beautiful Boy”).