Jahihooaeg
Jahihooaeg (2021)
Komöödia
Alla 12. a mittesoovitatav
Pikkus: 
1t 23min
Eesti keeles
Vene- ja ingliskeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
03.12.2021
Alla 12. a mittesoovitatavEesti keelesEstonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: 
Ergo Kuld
Osades:
Mirtel Pohla
Harriet Toompere
Grete Kuld
Levitaja: 
Estonian Theatrical Distribution OÜ

Jõulude eel kinodesse jõudva uue kodumaise komöödia peategelaseks on hiljuti lahutanud Eva (Harriet Toompere). Naine kardab, et jääb ilma nii oma pojast kui ka parimast sõbrannast Marleenist (Mirtel Pohla), sest eksmehe uus noor kallim Isabel (Grete Kuld) on kogu tema elu üle võtnud. Eva otsustab iga hinna eest oma positsioonid tagasi võita, sest kaotada pole enam midagi. Ta läheb koos sõbranna Marleeni ja rivaal Isabeliga väljasõidule, mis on täis naljakaid äpardusi, kirglikke tülisid ning jahti nii ulukitele kui meestele. Jõulusagina keskel toimuva pöörase seikluse ajal saavad sõbrannadele mõnedki asjad selgemaks. Koomilistele sekeldustele ei paista aga lõppu tulevat.

Filmi produtsent Veiko Esken võtab võtteperioodi kokku sõnadega: "Jõulufilmi tegemine kevade hakul osutus oodatust keerulisemaks. Loodus tärkas talveunest tohutul kiirusel ja pidime viimastel võttepäevadel nägema kurja vaeva, et film usutavalt filmilindile talletada. Õnneks on mitmeid töömeetodeid vältimaks liigset kevadrohelust kaadrinurgas või lauluhoos linnuparve heliribal. Usun, et võttemeeskond sai oma tööga suurepäraselt hakkama ja juba kuu aja pärast saavad kõik seda lustakat jõululugu suurelt ekraanilt kogeda.“

Humoorika, särtsakalt seksika ja südamliku “Jahihooaja” originaalstsenaariumi autorid on Claudia Boderke ja Lars Mering ("Klassikokkutulek"). Eesti versiooni stsenaristiks on Martin Algus ja filmi režissööriks on Ergo Kuld. Filmi produtseerivad koostöös Kassikuld OÜ-ga Kristian Taska (Taska Film) ning Tanel Tatter ja Veiko Esken (Apollo Film Productions).

Peategelaste kõrval astuvad üles Jan Uuspõld, Priit Loog, Kaire Vilgats, Koit Toome, Hendrik Sal-Saller, Tõnu Oja, Indrek Taalmaa, Raimo Pass, Anne Paluver jpt.

Filmimuusika on teinud helivõlur ja võrratu laulja Koit Toome.

Eelnevalt on sama meeskonna poolt jõudnud kinolinale ülipopulaarne “Talve”, jaanuaris näeb ilmavalgust samuti Oskar Lutsu teose ainetel vändatud mängufilm “Soo”.

Filmi valmimist toetasid Pärnu linn, Laulasmaa LaSpa, Postimees, Kanal 2, Apollo TV, Karupoeg Puhh mänguasjapood, Reval Café, Auto Bon, G.H. Mumm, Põhjala, Lodja Jahimaja, Motohobi, Jahipaun, Hotell Legend, Port Artur ja Apotheka. Filmi levitab Hea Film.