Harold ja võlukriit
Harold and the Purple Crayon (2024)
Animatsioon, Fantaasia, Kogupere, Komöödia, Seiklus
Alla 6. a mittesoovitatav
Pikkus: 
1t 32min
Eesti keeles
Ilma subtiitriteta
Kinos alates: 
02.08.2024
Alla 6. a mittesoovitatavEesti keeles4KACME Film OÜ
Lavastaja: 
Carlos Saldanha
Osades:
Zachary Levi
Lil Rel Howery
Benjamin Bottani
Levitaja: 
ACME Film OÜ

Kui seiklushimuline Harold (Zachary Levi) midagi oma raamatus joonistab, siis see muutub ka tõeliseks. Kui ta aga suureks kasvab ja ennast oma raamatu lehekülgedelt päris maailma joonistab, siis mõistab Harold, et tal on päris elust paljugi õppida ning ta usaldusväärne lilla võlukriit võib põhjustada palju lõbusaid sekeldusi. Kui aga piiritu kujutlusvõime vägi valedesse kätesse satub, on vaja kogu Haroldi ja ta sõprade loomingulisust, et päästa nii päris kui ka tema maailm. “Harold ja võlukriit” on aastakümneid noori lugejaid paelunud armastatud lasteraamatu esmakordne ekraniseering.

Carlos Saldanha lavastatud ja John Davise produtseeritud pereseikluses/komöödias astuvad üles Zachary Levi, Lil Rel Howery, Benjamin Bottani, Jemaine Clement, Tanya Reynolds, Alfred Molina ja Zooey Deschanel. Crockett Johnsoni raamatul põhineva stsenaariumi autorid on David Guion ja Michael Handelman.

Filmi eestikeelses versioonis andsid filmitegelastele oma hääle Maarius Pärn (Harold), Mihkel Toomet (Mel), Külli Teetamm (Terry), Hardo Adamson (Põder), Taavi Teplenkov (Gary), Maili Metssalu (Okassiga). Lisaks väikerollides Raimo Pass, Rauno Kaibiainen, Toomas Krall, Martin Algus, Piret Hendrikson jpt.

Dublaažirežissöör Erki Aule, helirežissöör Markku Tiidumaa, produtsent Mari Randmäe, tõlkija Toomas Karik.