Euroopa filmikohvik: Pulmakõne
Le discours (2020)
Komöödia
Alla 12. a mittesoovitatav
Pikkus: 
1t 27min
Prantsuse keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
06.12.2021
Alla 12. a mittesoovitatavA-One Films Estonia OÜ
Lavastaja: 
Laurent Tirard
Osades:
Benjamin Lavernhe
Sara Giraudeau
Julia Piaton
Levitaja: 
A-One Films Estonia OÜ

NB! Kõik vähemalt 12-aastased kinokülastajad peavad esitama COVID tõendi koos isikut tõendava dokumendiga.

Üritus on tasuta.

Europe Direct’i Võru teabekeskus koostöös kultuurimajaga Kannel jätkavad igakuiste filmiõhtute sarjaga „Euroopa filmikohvik“. 6. detsembril linastub Prantsusmaa/Belgia komöödia "Pulmakõne"!

Filmi peategelane Adrien vaevleb keskeakriisis, kuigi ta on selleks liiga noor. Lõputuna näiva perekondliku õhtusöögi ajal vaevab teda küsimus: miks tahtis tema sõbranna Sonia nende suhtes pausi ja kaua see veel kestab? Soniale saadetud sõnumile vastust oodates peab Adrien taluma enda ümber toimuvat tüüpilist peretralli - isa korduvad naljad, kulinaarsete väljakutsetega maadlev ema, armastusest pimestatud õde ja tolle tulevase kaasa targutused. Adrien kannatab, ootab ja tahab selgust. Ja siis saabub järgmine hoop. Tulevane õemees palub Adrienil pulmakõne pidada. Mida teab pulmadest kõigis oma senistes suhetes luhtunud neurootiline hüpohondrik? Aga äkki peitub just selles ettevõtmises Adrieni võimalus päriselt elama hakata?

Režissööri sõnul balansseerib see lugu pidevalt absurdihuumori ja melanhoolia vahel, realismi ja poeetilisuse piiril. Adrieni sisemuses toimuva kaose ekraanile toomiseks tuli kasutada filmikeele erinevaid võimalusi: neljanda seina lõhkumist otse publiku poole pöördumiseks, kaadreid minevikust, sisemonolooge ja tardunud tegevust, et Adrien jõuaks kõik oma mõtted edasi anda.

Tulemuseks on vaimukas ja moodne komöödia inimsuhetest, mis sai kiita kriitikutelt pärast esilinastust Cannes'i filmifestivali programmis, ning on pälvinud publiku poolehoiu.