Euroopa filmikohvik: Järgmine ring
Druk (2020)
Draama
Alla 14. a keelatud
Pikkus: 
1t 56min
Taani ja rootsi keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
24.11.2020
Alla 14. a keelatudEstinfilm OÜ
Lavastaja: 
Thomas Vinterberg
Osades:
Mads Mikkelsen
Thomas Bo Larsen
Magnus Millang
Levitaja: 
Estinfilm OÜ

Üritus on tasuta.

Turvalisuse tagamiseks on külastajate arv piiratud. Palume kõigil huvilistel filmiõhtule oma koht eelnevalt broneerida.

NB! On väga oluline, et tuleksid üritusele tervena ja maskiga. Maski saab vajadusel meie käest. Hoiame üksteist!

Europe Direct’i Võru teabekeskus koostöös kultuurimajaga Kannel jätkavad igakuiste filmiõhtute sarjaga „Euroopa filmikohvik“. 24. novembril linastub Taani draama "Järgmine ring"!

On olemas teooria selle kohta, et me peaks olema sündinud juba väikse alkoholikogusega veres ja et tagasihoidlik inerts avab meie meeled maailmale meie ümber, vähendades meie probleeme ning suurendades meie loomingulisust. Martin ja tema kolm sõpra, kes kõik on väsinud kooliõpetajad, alustavad sellest teooriast lummatuna eksperimenti, et saavutada pidev teatud joobeseisund terveks päevaks.

Kui Churchill võitis II maailmasõja raskes alkoholiuimas, kes teab, mida võiksid paar tilka teha neile ja nende õpilastele? Algsed tulemused on positiivsed ja õpetajate väike projekt muutub tõeliseks akadeemiliseks uurimuseks. Nii nende klassid kui ka tulemused paranevad jätkuvalt ja grupp tunneb end taas elus olevat! Siis tuleb aga tagasilöök, kus osad osalejad näevad võimalust edasiseks arenguks, teised aga astuvad rööbastel maha.  Üha selgemaks saab, et seni, kuigi alkohol on toitnud teatud suuri saavutusi maailma ajaloos, on mõnedel julgetel tegudel siiski tagajärjed.

Filmikohvikute sarja toetavad SA Võrumaa Arenduskeskus ja Euroopa Liit.