Candyman
Candyman (2021)
Põnevik, Õudus
Alla 14. a keelatud
Pikkus: 
1t 31min
Inglise keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
27.08.2021
Alla 14. a keelatudEstonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: 
Nia DaCosta
Osades:
Yahya Abdul-Mateen II
Teyonah Parris
Nathan Stewart-Jarrett
Levitaja: 
Estonian Theatrical Distribution OÜ

NB! 26. augustist laieneb COVID tõendi esitamise nõue kõikidele klientidele või osalistele, sõltumata inimeste arvust. Tõendit ei pea esitama alla 18-aastased külastajad.

Chicago Cabrini-Greeni linnajaos on ajast aega hirmutatud inimesi linnalegend üleloomulikust tapjast, kel ühe käe asemel konks ning keda on lihtne välja kutsuda, öeldes peeglisse vaadates viis korda ta nime: Candyman. Tänapäeval, kümmekond aastat pärast kurikuulsate kortermajade lammutamist on Cabrini-Green tundmatuseni muutunud, saades koduks noortele ja edukatele. Sinna kolib ka maalikunstnik Anthony McCoy (Yahya Abdul-Mateen II) koos oma galeriidirektorist elukaaslase Briannaga (Teyonah Parris).

Anthony karjäär seisab juba mõnda aega paigal ning inspiratsiooni otsides satub ta Candymani legendile. Elupõline kohalik William Burke (Colman Domingo) jutustab talle traagilisest vägivaldsest vahejuhtumist, mis pani aluse Candymanile. Lootuses säilitada oma staatust Chicago kunstimaailmas, sukeldub Anthony sügavale juhtunu võigastesse üksikasjadesse, avades sellega tahtmatult ukse keerukale minevikule, mis päästab valla hirmutava vägivallalaine ning seab ohtu tema enda vaimse tervise.

Oscar-võitja Jordan Peele ("Get Out") elustab verdtarretava linnalegendi, tuues selle 21. sajandisse. Õudusfilmi "Candyman" lavastajaks on Nia DaCosta ("Little Woods", tulekul koomiksiseiklus "Kapten Marvel 2"). Stsenaariumi autoriteks on Jordan Peele, Win Rosenfeld ja Nia DaCosta. Osades Yahya Abdul-Mateen II ("Watchmen", "Trial of the Chicago 7"), Teyonah Parris ("If Beale Street Could Talk"), Nathan Stewart-Jarrett ("Misfits", "Doctor Who"), Colman Domingo ("Euphoria", "Fear the Walking Dead"), Vanessa Williams (1992. aasta "Candyman") ja teised.