Benedetta
Benedetta (2021)
Ajalugu, Biograafia, Draama, Romantika
Alla 14. a keelatud
Pikkus: 
2t 11min
Prantsuse keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
25.09.2021
Alla 14. a keelatud4KBestFilm.eu OÜ
Lavastaja: 
Paul Verhoeven
Osades:
Virginie Efira
Charlotte Rampling
Daphne Patakia
Lambert Wilson
Levitaja: 
BestFilm.eu OÜ

Avameelne lugu keelatud armastusest, sügavast usust ja võimuahnusest, legendaarse filmi „Basic Instinct” autorilt. Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammi 2021 nominent!

Renessanssiajastu, Itaalia. Väiksesse nunnakloostrisse, mida juhatab karmikäeline kloostriülem, saabub siiralt usklik tüdruk Benedetta. Tüdrukust sirgub neiu ja üha sagedamini hakkab ta nägema ilmutusi. Väites ise, et need ilmutused on otse Jumalalt ja et ta on Jeesuse pruut. Ootamatult tekkinud ohtlik romantiline suhe teise noore noviitsiga viib selleni, et Benedettale tulevad stigmad. Nii kloostris kui ka väljaspool selle müüre hakkavad liikuma jutud, et kes müstiline Benedetta tegelikult on – Jumala poolt väljavalitud või isehakanud petis?

Filmi kauaoodatud esilinastus toimus 74. Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis selle aasta suvel. Filmi lükati enne seda esilinastust edasi kahel korral – režissööri operatsiooni ja siis pandeemia tõttu. Filmi stsenaarium põhineb Judith C. Browni raamatul „Ebadiskreetsed teod: lesbinunna elu Itaalias renessansiajastul”.