Appi, ma kahandasin oma sõbrad
Hilfe, ich hab meine Freunde geschrumpft (2021)
Fantaasia, Kogupere, Komöödia, Seiklus
Perefilm
Pikkus: 
1t 36min
Eesti keeles
Ilma subtiitriteta
Kinos alates: 
03.09.2021
PerefilmEesti keelesEstinfilm OÜ
Lavastaja: 
Granz Henman
Osades:
Anja Kling
Andrea Sawatzki
Otto Waalkes
Levitaja: 
Estinfilm OÜ

NB! 26. augustist peavad kino külastamiseks COVID tõendi esitama kõik vähemalt 18-aastased külastajad.

Kui 14-aastasest upsakast Melaniest saab Otto Leonhardi gümnaasiumis uus õpilane, siis vaimustub Felix tema särast, kuid ülejäänud punt on tema vastu. Nad on kindlad, et Melanie on süüdi mitmes väikses varguses, mis koolis tema tulekust saati toimunud on.

Sündmused võtavad sisse õige hoo kooliekskursioonil, kuhu sõidetakse klassijuhataja Schmittiga (Felixi isa) ning muuseumikoguga, mis sätitakse näituseks üles kooli vaimu Otto Leonhardi sünnikodus.  Et Felix valdab saladuslikku vähendamise kunsti, peab ta oma sõbrad natukeseks ajaks kahandama, et nad tema kohtingut Melanie’ga ära ei rikuks. Koos Melanie lahkumisega kaob ka võlukuul ja nördinud miniatuursed sõbrad peavad veetma öö papp-karbis Felixi voodi all. Kas tõesti on Melanie kõigi nende varguste taga?

Nüüd peab Felix ka ennast pisendama, andmaks tagasi sõprade õige suurus ja neile rääkima oma tunnetest Melanie vastu. Koos peavad nad astuma võitlusse surnust ärganu - endise õppealajuhataja, kurja Hulda Stingbread’i vastu, kelle sihiks on hea kooli vaim Otto Leonhard koolimajast igaveseks minema peletada.