355
The 355 (2022)
Märul, Põnevik
Alla 12. a keelatud
Pikkus: 
2t 04min
Inglise keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
15.01.2022
Alla 12. a keelatudACME Film OÜ
Lavastaja: 
Simon Kinberg
Osades:
Jessica Chastain
Lupita Nyong'o
Diane Kruger
Levitaja: 
ACME Film OÜ

Üleilmsele spioonižanrile omapäraselt lähenevas särtsakas filmis “355” astub üles muljet avaldav naisstaaridest unelmate meeskond. 

Kui ülisalajane relv satub palgasõdurite kätte, peab ettearvamatu CIA agent Mason “Mace” Brown (Oscarile kandideerinud Jessica Chastain) ühendama jõud rivaalist karmi Saksa agendi Marie (Diane Kruger, “Aus dem Nichts”), endise MI6 liitlase ja tipparvutispetsialisti Khadijah’ (Oscari-võitja Lupita Nyong’o) ning oskusliku Colombia psühholoogi Gracielaga (Oscari-võitja Penélope Cruz). Relva kätte saamiseks asutakse eluohtlikule missioonile, mille käigus tuleb ka püsida sammuke ees igat nende liigutust jälgivast salapärasest naisest Lin Mi Shengist (Bingbing Fan, “X-Mehed: Tulevase möödaniku päevad”). 

Märul toimub kõikjal maailmas, alates Pariisi kohvikutest Maroko turgude ja jõuka ning glamuurse Shanghaini. Naiste vahel tekib usaldus, mis võib maailma kaitsta või nad hukka saata. 

Filmis astuvad üles ka Sebastian Stan (“Tasujad: Lõppmäng”) ja Edgar Ramirez (“Tüdruk rongis”). 

Filmi “355” lavastas žanre ületav filmitegija Simon Kinberg (“X-mehed: Tumeda Fööniksi” stsenarist, lavastaja ja produtsent, “Deadpooli” ja “Marslase” produtsent, “X-meeste” filmide stsenarist-produtsent). Stsenaariumi kirjutasid Theresa Rebeck (NBC sari “Smash”, “Trouble”) ja Kinberg. Produtsendid on Chastain ja Kelly Carmichael Chastaini Freckle Filmsist ja Kinberg Genre Filmsist. Filmi tegevprodutsent on Richard Hewitt (“Bohemian Rhapsody”).