Ära muretse, kullake
Don't Worry Darling (2022)
Müsteerium, Põnevik
Alla 16. a keelatud
Pikkus: 
2t 02min
Inglise keeles
Eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Kinos alates: 
24.09.2022
Alla 16. a keelatud4KACME Film OÜ
Lavastaja: 
Olivia Wilde
Osades:
Florence Pugh
Olivia Wilde
Chris Pine
Levitaja: 
ACME Film OÜ

New Line Cinema esitleb linateost „Ära muretse, kullake“, režissöör Olivia Wilde („Booksmart“), osades Florence Pugh (Oscari nominent filmi „Väikesed naised“ rolli eest), Harry Styles („Dunkirk“), Olivia Wilde („Babülon“), Gemma Chan („Aasia hullult rikkad“), KiKi Layne („Vana kaardivägi“) ja Chris Pine („Wonder Woman“, “Vastikud ülemused 2”).

Alice (Pugh) ja Jack (Styles) elavad õnnelikult idealiseeritud kogukonnas „Võit“ – firma eksperimentaalses linnas, kus oma peredega elavad mehed, kes töötavad ülisalajases projektis „Võit“. 1950. aastate ühiskondlik optimism, mille võttis omaks ka nende tegevjuht Frank (Pine), kes on nii ettevõtte visionäär kui motiveeriv elutreener, ankurdab igapäevaelu iga aspekti ühtses kõrbeutoopias.

Samal ajal kui mehed veedavad iga päev aega projekti „Võit“ peakorteris, töötades „progressiivsete materjalide arendamise" kallal, naudivad nende naised, sealhulgas Franki elegantne partner Shelley (Chan), oma kogukonnas ohjeldamatult ilu ja luksust. Elu on täiuslik, ettevõte rahuldab iga elaniku vajadused. Kõik, mida vastutasuks palutakse, on diskreetsus ja vaieldamatu pühendumine kogukonna eesmärgile.

Ent kui nende idülliline elu hakkab pragunema, paljastades külgetõmbava fassaadi taga varitsemas midagi palju kurjakuulutavamat, ei saa Alice endalt küsimata jätta, mida nad täpsemalt Võidu kogukonnas teevad ja miks. Kui palju on Alice valmis kaotama, et paljastada, mis tegelikult selles paradiisis toimub?

Väljakutseid pakkuv, põnevate lookeerdudega ning visuaalselt vapustav psühholoogiline põnevik „Ära muretse, kullake“ on režissöör Olivia Wilde'i võimas linateos, milles pakuvad joovastavat näitemängu Florence Pugh ja Harry Styles, ümbritsetuna teistest muljetavaldavatest näitlejatest.

Filmis mängivad veel Nick Kroll („Kuidas kõik lõpeb“), Sydney Chandler („Püstol“), Kate Berlant („Ükskord Hollywoodis“), Asif Ali („WandaVision“), Douglas Smith („Suured väikesed valed“), Timothy Simons („Veep“) ja Ari'el Stachel („Austa vennaskonda“).

Olivia Wilde lavastas stsenaariumi, mille on kirjutanud Katie Silberman („Booksmart“), ja mis põhineb Carey Van Dyke'i ja Shane Van Dyke'i („Tšernobõli päevikud“) ning Silbermani lool.

Filmi produtsendid on Wilde, Silberman, Miri Yoon ja Roy Lee koos peaprodutsentidest Richard Breneri, Celia Khongi, Alex G. Scotti, Catherine Hardwicke‘i, Carey Van Dyke‘i ja Shane Van Dyke‘iga.

Wilde'iga liitub kaamera taga kaks korda Oscarile nomineeritud operaator Matthew Libatique („Täht on sündinud“, „Must luik“), lavakunstnik Katie Byron („Booksmart“), toimetaja Affonso Gonçalves („Kadunud tütar“), Oscarile nomineeritud helilooja John Powell („Jason Bourne“), muusikajuht Randall Poster („Pole aega surra“) ja kostüümikunstnik Arianne Phillips („Ükskord Hollywoodis“).

New Line Cinema filmi „Ära muretse, kullake“ levitab üle maailma Warner Bros. Pictures ja see tuleb kinodesse septembris 2022.